- Liturgia XIII Niedzieli Zwykłej przypomina, że prawdziwy uczeń Chrystusa stawia Go na pierwszym miejscu, żyje nowym życiem otrzymanym na chrzcie świętym oraz z miłością przyjmuje Boga obecnego w drugim człowieku,
- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami informuję, że miesiące letnie będą czasem zbiórki środków na zakup opału dla naszej świątyni. Na sezon zimowy potrzebujemy około 15 ton węgla,
- W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: • w poniedziałek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, • w piątek – święto św. Tomasza Apostoła,
- W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań. W piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe rozpocznie się o godz. 17.30. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu, potrwa od godz. 7.00, a przed Mszą Świętą zostanie odprawione nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny,
- Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek od godz. 9.00,
- Nowy numer „Przewodnika Katolickiego” jest dostępny przy figurze,
- Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, obfitości Bożych łask, zdrowia oraz wszelkiego dobra. Dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek życzę bezpiecznych, pogodnych i radosnych wakacji. Niech będzie to czas odpoczynku, umocnienia sił oraz doświadczenia bliskości Pana Boga,
- Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego, za ofiarowane kwiaty, wazony, donice i sprzęt do sprzątania,
- W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył śp. Henryk Skrzeszewski. Polećmy Go, wraz ze wszystkimi naszymi zmarłymi, Miłosierdziu Bożemu.
Proboszcz Ks. Marcin Jiers
